Napoli vuan por triumfon te Braga, Rrahmani u lëndua vetëm pas 13 minutave

Picture of ina-online
ina-online

20/09/2023

Napoli ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve kundër Bragës.

Kampionët e Italisë fituan 1:2 në udhëtim te ekipi portugez, shkruan lajmi.net.

Di Lorenzo hapi serinë e golave në minutën e parë shtesë të fraksionit të parë të lojës.

Braga barazoi rezultatin gjashtë minuta pa përfunduar koha e rregullt e takimit, duke shpresuar në një pikë në këtë takim.

Megjithatë, fitoren mysafirëve ua dha Niakate që shënoi autogol në minutën e 88-të.

Napoli luajti nga minuta e 13-të pa mbrojtësin e Kosovës, Amir Rrahmanin që u lëndua dhe u detyrua të zëvendësohej.

Napolitanët janë lider të Grupit C me tri pikë, po aq sa Real Madridi. Pa pikë janë Braga dhe Union Berlini.

TË FUNDIT
8 orë
Spanja kampione e Evropës
20 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
20 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
21 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
21 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

21 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
21 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
20 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
20 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
8 orë
Spanja kampione e Evropës

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ