Napoli zgjohet

Picture of ina-online
ina-online

05/08/2023

Me ne fund nje blerje: Napoli, qe nuk mundit dot te arrinte te Danso pas rinovimit me Lens, ka zgjedhur mbrojtësin e ri që do të ketë detyrën e mundimshme për të zëvendësuar Kim Min-Jae. S

Sipas Sky Sport, në fakt, marrëveshja me ekipin brazilian Red Bull Bragantino po mbyllet per mbrojtesin e talentuar Natan.

Baza e marrëveshjes mes dy klubeve do të jetë rreth 10 milionë euro, ku palët do të depozitojnë detajet e fundit dhe marrëveshjet për komisionet për agjentet.

Nëse nuk ka pengesa, braziliani duhet t’i nënshtrohet testeve mjekësore të dielën në mëngjes për t’iu bashkuar menjëherë skuadrës së Rudi Garcias në kampin stërvitor.

Sakaq, edhe Lazio ka zyrtarizuar blerjen e fundit, edhe pse me parametra zero. Daichi Kamada, pas mbërritjes së orëve të fundit dhe vizitave mjekësore sot, është lojtar i ri i Lazios.

Kjo është komunikata zyrtare për shtyp me të cilën klubi Biancoceleste njofton ardhjen e lojtarit japonez me kontratë deri në vitin 2027:

“Daichi Kamada është lojtar i ri i S.S. Lazios.

Pasi të kenë përfunduar procedurat burokratike për dhënien e vizës së hyrjes në Itali, lojtari do t’i bashkohet grupit të drejtuar nga trajneri Sarri”.

Ai do te fitoje 4 mln euro ne sezon, bonus ne momentin e firmes dhe komision 5 mln euro.

TË FUNDIT
2 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
11 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
11 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
11 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
12 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

ME TE LEXUARA

16 orë
Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët
1 ditë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
14 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
1 ditë
Itali-Shqipëria, flet kryeministri Rama: Vetëm deti na ndan, shpresoj të përfundojë në barazim
14 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

INFO

NA NDIQ