Napoli zyrtarizon Mazzarin

INA
INA

15/11/2023

Përformanca e mirë nga portiere, Etrit Berisha shkatërron punë te Napoli.

Napoli në fundjavën që lam pas humbi nga Empoli me rezultat 1:0 dhe shkaktari kryesor padyshim që ishte portieri, Berisha me pritjet e tij të jashtëzakonshme.

Kurse pas kësaj humbje ekipi napolitan ka njoftuar se ka ndërprere marrëveshjen me trajnerin Rudi Garcia, por Garcia nuk u shkarkua vetëm për humbjen nga Empoli por edhe shkak të rezultateve të dobëta, ndërsa drejtimin e Napolit e mori para fillimit të këtij edicioni dhe firmosi kontratë dyvjeçare. Mirëpo zëvendësimi i tij është gjetur shpejtë.

Kampioni i Italisë, Napoli ka zyrtarizuar rikthimin e trajnerit Ëalter Mazzarrit në krye të ekipit. Në anën tjetër, Mazzarri ka firmosur kontratë deri në fund të këtij edicioni me mundësinë e vazhdimit edhe për një vit tjetër.
Mazzarri rikthehet te Napoli, ekip të cilin e udhëhoqi në edicionin 2011/12, duke arritur të fitojë Kupën e Italisë.

Drejtuesit e Napolit preferuan Mazzarrin para kroatit Igor Tudor, i cili kishte kërkuar kontratë dyvjeçare me pagë vjetore prej 2.5 milionë eurosh.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ