NASA publikon pamje spektakolare të Tokës nga hapësira

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/04/2023

Pak ditë më parë, NASA publikoi video spektakolare të Tokës nga hapësira në rezolucion të lartë.

Njerëzit që kanë qenë në orbitën e Tokës, kanë mundësinë të shohin planetin tonë nga një kënd krejtësisht tjetër.

Ata thanë se ky top hapësinor i kaltër është mjaft i bukur dhe mahnitës, kur shikohet nga një distancë prej 400 kilometrash, kanë bërë të ditur nga agjencia hapësinore.

Të marra midis marsit 2022 dhe marsit 2023 gjatë ekspeditave 67 dhe 68 të Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor (ISS), këto pamjet me rezolucion ultra të lartë, na lejojnë të imagjinojmë se jemi një anëtar i ekuipazhit që ka kapur një moment të kohës së lirë dhe shikon nga hapësira gjithë botën. /Telegrafi/

TË FUNDIT
1 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
2 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
3 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
3 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
5 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

5 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
15 orë
Samiti i Paqes për Ukrainën, presidentja Siljanovska niset sot për në Zvicër
3 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
15 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
3 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
15 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
2 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
14 orë
Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni
1 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ