Nata e dytë e Festivalit të 62-të të Këngës në RTSh me përplot surpriza, performanca e të ftuar specialë

INA
INA

21/12/2023

Nata e dytë e Fest 62, në të cilën performuan plot 15 artistë dhe grupe muzikore.

Veç kësaj, kishete edhe përplot surpriza, mbrëmje kjo që u zhvillua në Pallatin e Kongreseve.

Skena nuk ishte vetëm për 15 artistët, pasi të ftuar specialë për të kënduar ishin dhe: Aleksandër Gjoka e Bojken Lako.

Gjithashtu, edhe anëtarja e jurisë, Anila Aliu interpretoj në piano, ndërsa moderatori Kledi Kadiu zhvilloi ndërkohë edhe një intervistë me të.

Një tjetër e ftuar spciale në këtë mbrëmje ishte Rachelle Andrioti, e cila këndoi një këngë shumë të njohur në një version shumë interesant: “Bien fyelli dhe çiftelia”.

Juria do të vendosë për 6 çmime, mes tyre edhe këngën fituese të çmimit të parë të Festivalit.

Edhe këtë vit do të jetë publiku, ai i cili do të vendosë se cila këngë do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion.

Më poshtë ua sjellim këngët konkurruese në natën e dytë:

Big Basta & Vesa Luma – Mbinatyrale

Elsa Lila – Mars

Jasmina Hako – Ti

Michela Paluca – Për veten

Anduel Kovaçi – Nan’

Kleansa Susaj – Pikturë

Eden Baja – Ajër

Erina & The Elementals – Jetën n’skaj

Irma Lepuri – Më Prit

Arsi Bako – Zgjohu

Tiri Gjoci – Në ëndërr

Besa Krasniqi – Esenciale

Bledi Kaso – Çdo gjë mbaroi

Troy Band – Horizonti i ëndrrave

Martina Serreqi – Vetëm ty.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sara l

Tha se kanë patur lidhje/ Dalin fotot e Sarës me banorin e ri

ZHAKU

“Kam tradhtuar”, Zhaklin Lekatari tregon pse e bëri

sara silvi

“Mos na bëhet xheloz Bardhi” – Sara përqafohet me ishi-n e saj

shkurte-fejza-600x360 (1)

Burri i Shkurte Fejzës: Shpëtova pa pasoja të rënda, gruaja dhe fëmijët e mi kanë përjetuar skena të dhimbshme

arta kabashi

Pas daljes nga Big Brother VIP 3, Arta Kabashi reagon për herë të parë

bigb

Kush mund të largohet sonte nga Big Brother VIP Albania, këta banorë shihen si më të rrezikuar

julian deda

Gjygji i banorëve të BBV, Juli: Në qoftë se kam bërë vetëm unë gabime, pranoj të dal nga shtëpia

ilnisa meritoni

Momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit: Je dashuria ime!

Screenshot_2024-02-26-21-51-50-234_com.facebook.katana-edit

Sara në krevatin e Meritonit, acarohet Ilnisa: Pse e lejove

INFO

NA NDIQ