Nata e parë e Festivalit të 62-të të Këngës në RTSh përfundon me një sërë emocionesh, muzikë të përzgjedhur dhe batuta

INA
INA

20/12/2023

Festivali muzikor i njohur Fest 62 ka nisur edicionin e tij me një natë të mbushur plot me magji, emocione dhe talent të rrallë.

Pallati i Kongreseve në kryeqytet u shndërrua në një arenë ku artistët dhe spektatorët u bënë një nën tingujt e zërit të paharrueshëm të Umberto Tozzit. Këngëtari italian, i cili ka lënë gjurmë të thella në zemrat e dashamirësve të muzikës, solli me vete një atmosferë ekzaltuese që i kaploi të gjithë.

Jo vetëm salla, por edhe shtëpitë e shikuesve në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut u mbushën me vibracionet e kësaj nate spektakolare. Performancat artistike, shoqëruar me humor dhe ndjesi të forta, u bënë edhe më të veçanta nga një triumf i orkestracioneve dhe kompozimeve origjinale. Skena e Pallatit të Kongreseve ishte projektuar për të nxjerrë në pah cilësitë e mbrëmjes, duke i dhënë publikut një skenografi dhe regji skenike që vetëm shtuan në shkëlqimin e ngjarjes.Në radio, pas kuintave të pritjes, protagonistët e mbrëmjes ndanë me sinqeritet përvojat e tyre të interpretimit dhe emocionet që përjetuan gjatë performancës së tyre. “Radio Tirana” u bë dëgjuesi i të gjitha rrëfimeve të tyre duke krijuar një lidhje emocionale edhe më të thellë mes artistëve dhe publikut.

Në këtë spektakël të parezistueshëm u ngjitën në skenë 16 këngëtarë të talentuar, përfshirë emra si: Stivi Ushe; Besa Kokëdhima; Mal Retkoceri; Eldis Arrnjeti; Shpat Deda; Jehona Ponari; Peter Pan Quartet; Festina Mejzini; Kastro Zizo; Luan Durmishi; Melodajn Mancaku; Olimpia Smajlaj; dhe të tjerë, të cilët treguan se Fest 62 është një platformë e rëndësishme për artin dhe kulturën muzikore.

Publiku mbetet në pritje të natës së dytë të festivalit, ku pritet që spektakli të vazhdojë me të njëjtin ritëm të lartë dhe të sjellë emocione dhe surpriza të reja për të gjithë ata që ndjekin me pasion këtë event. Fest 62 vazhdon të jetë një nga ngjarjet më të rëndësishme në kalendarin muzikor dhe një spektakël që garantohet se nuk duhet humbur. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grida duma

Letra e djalit që përloti Grida Dumën

WhatsApp-Image-2024-02-26-at-15.19.55-750x510-1

“Mos na bëhet xheloz Bardhi”, fillojnë afrimet e para mes Silvit dhe Sarës

Screenshot_2024-02-26-13-23-03-443_com.instagram.android-edit

Luiz në detyrën e policit niset në aksion (video)

luiz-ejlli1

Rrezikon deri në 4 vite burg. Ja kur do të japë vendimin gjykata për Luiz Ejlli

stresi

Konflikt jashtë? Stresi flet për raportet me Romeo Veshajn

heidi

Heidi për Romeon: Unë jam rëndë, kam rënë brenda

Gazi Big Brother

Gazi i drejtohet Julit: Je gjak spiuni (video)

Olsi Bylyku

Nuk i del inati – Olsi Bylyku thumbon sërish produksionin e Big Brother

cako

Alfred Cako:Ja kush do ta fitojë BBV3… reagimi epik i Stresit

INFO

NA NDIQ