Natë e tensionuar tek Higjiena Komunale në Shkup, drejtoresha thirri policinë për protestën e punëtorëve

ina-online
ina-online

9 Korrik, 2023

Situatë e tensionuar mbrëmë ka mbretëruar tek ndërmarrja publike “Higjiena Komunale” në Shkup.

Një turmë e madhe e punëtorëve u tubuan në shenjë proteste ndaj drejtoreshës, Kosna Mazneva, të cilët kërkojnë kushtet e tyre. Ndërkohë, në ambientet e ndërmarrjes kanë qenë të pranishme edhe forca policore, që ishin thirrur nga drejtoria.

Punëtorët ankohen se drejtoresha, Kosna Mazneva, po ju bën atyre presion që të dalin dhe të punojë.

Punëtorët janë duke protestuar për shkak se 200 prej tyre mund të mbesin pa punë. Ata kërkojnë edhe rritje të pagës, K-15 dhe stazh të beneficuar.

SHIKO VIDEON E PROTESTES KETU

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

0FBDA6C6-3F07-4CF0-9CA6-52FF333FC0D4

Aksident tragjik – humb jetën 18 vjeçari nga Çegrani i Gostivarit

gjobaa

MPB: 563 gjoba për tejkalim të shpejtësisë

denari-756x420-696x387-1

Prej sot fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

LSDM

LSDM: Mickoski është anti-BE, ndërsa VMRO-ja është anti-perëndimore

INFO

NA NDIQ