Naumovski: Vaji Briliant mbulon 40% të tregut vendas, kemi rezerva për tre muaj

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/03/2022

Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë “Vitaminka”, Sasho Naumovksi sot deklaroi se kjo kompani eksporton produkte në 30 shtete, përcjell TV21. Naumovski tha se brendi i vajit Briliant për momentin mbulon 40 për qind të tregut në vend, ndërkaq theksoi se kompania ka stoqe për prodhim të pandërprerë të vajit për 3 muaj.

“Aktualisht eksportojmë në 30 shtete, 47 për qind të prodhimit tonë shkon në eksport. Fabrikën Brilijan të cilën e blemë para 4 viteve, më duhet të them se fillimisht e kemi blerë për nevojat personale për brendin StobiFlips dhe prodhim të majonezit, shumi vite kemi qenë përdorues të vajit për ushqim Briliant dhe për këtë qëllim duhej të realizojmë këtë investim. Për momentin kemi 40 prë qind të tregut për vaj për ushqim, aktualisht kemi siguruar stoqe për punë të pandërprerë për 3 muaj dhe kemi siguruar kontrata me furnizuesit tanë nga rrethina prej ku vazhdimisht furnizohemi me vaj të papërpunuar”, tha mes tjerash Naumovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ