Ndahet nga jeta në Gjermani 19-vjeçari nga Pallçishti i Tetovës (FOTO)

INA
INA

08/02/2024

Bashkësia Islame Shqiptare/AIG Bashkimi Nürnberg jep lajmin e trishtë dhe njofton se më date 06.02.2024, në Nuremberg të Gjermanisë ka ndërrruar jetë djaloshi 19 vjeçar Ensar Odai (I lindur më 29.09.2004), djali i  Fatmir Odait nga fshati Pallçisht Tetovës, transmeton Tetova News.

Namazi i Xhenazes është falur më 07.02.2024, pas namazit  të drekës në objektin e Xhamisë Shqiptare në Nuremberg.

Një status në facebook ka publikuar edhe Rushit Ismani nga Kamjani:

Na le pa fjalë !!!
Po sa fillove të dije për jetën, ti u ndave nga kjo botë !!!
Të ndaloi zemra së rahuri, pikërishtë në moshën fillestare të shijimit të jetës tënde !!!
Të qoftë dheu i lehtë daja im !!!
Nuk të harojmë kurrë !!!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hysni shaqiri

Shaqiri: Këto zgjedhje i fiton opozita shqiptare

Moti_26-780x470-1

Moti sot paradite me diell, pasdite me vranësira të ndryshueshme

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

INFO

NA NDIQ