Ndahet nga jeta ish-rektori dhe profesori Zenel Kelmendi

INA
INA

9 Gusht, 2023

Është ndarë nga jeta ish-rektori dhe profesori i Universitetit të Prishtinës, Zenel Kelmendi, në moshën 86 vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur nga familjarët, të cilët kanë njoftuar se varrimi do të bëhet sot, njofton Klankosova.tv.

“Me pikëllim të thellë njoftojmë të gjithë familjarët, miqtë, dashamirët që sot ndërroi jetë më i dashuri ynë prof. Zenel Kelmendi. Varrimi i të ndjerit bëhet sot më datë 09.08.2023 në ora 18:00 në Prishtine te varrezat në Arberi”, thuhet në njoftim.

“Do të na mungojnë përjetësisht dashuria, sinqeriteti dhe këshillat e tij. Përherë do të mbetesh në zemrat dhe kujtimet tona! Lamtumirë shok!”.

Ai ishte rektor i Universitetit të Prishtinës, nga viti 1997 deri në pensionimin e tij në vitin 2007.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

la casa de papel

Rikthehet “La Casa De Papel”, kur do të mund t’i shihni seritë e reja

Carshia-e-Shkupit

Shkupi mund Budva-n në Bruksel

armina nuraj

Reagon përfaqësuesja e shqiptarëve nga Sanxhaku: Nuk jam serbe, pse nuk po ma pranoni diplomën në Kosovë!

Ismet Vejseli

Tenori kumanovar Ismet Vejseli shpërblehet në Vjenë me çmimin “Silver Award”

Netflix

Bëhuni gati! “La Casa De Papel” rikthehet, seritë e reja do të shfaqen premierë në dhjetor në Netflix

dashnim hebibi

Në tre librat e rinj të Dashnim Hebibi, do të gjeni veten të pasqyruar në petk fisnikërie

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Fshati Simnicë pa asnjë nxënës në klasë të parë

xhamia tabanoc

Xhamia në Tabanoc e ndërtuar para 400 viteve

librat-780x439

Shkollave profesionale në Maqedoni u mungojnë libra

INFO

NA NDIQ