Ndahet nga jeta Ismet Amerika, biznismeni i cili financoi koncertin për Adem Jasharin në vitin 1998

INA
INA

07/01/2024

Është ndarë nga jeta në moshën 62 vjeçare Ismet Guncati, i njohur me nofkën -Ismet Amerika.

Guncati si shumë bashkatdhetarë në vitet 98 – 99, dha një kontribut të çmuar në luftën e fundit në Kosovë duke ndihmuar UÇK-në forma të ndryshme. Gjithashtu ai në vitin 1998, ka financuar koncertin kushtuar, Adem Jasharit dhe familjes së tij.

Pas përfundimit të luftës nga agresioni serb, Ismet Guncati u kthye me familje nga Amerika në qytetin Prizrenit dhe jetoi deri në ditët e fundit të jetës së tij, shkruna tvprizreni.

Intervistën e tij në Amerikë në vitin 1998 dhe koncertin mund ta ndiqni në videon e më poshtme:

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shqiponja-me-duar

“Krenarbëria” për herë të parë jepen çmime për krijimtarinë Arbëreshe (FOTO)

margarita magi camaj

Avokatja e parë shqiptare në Grammy 2024

Foto Ilustrim

Në Zvicër arrestohet një shtetas (45) i Maqedonisë së Veriut i dyshuar për terrorizëm

azilkerkues-1

Mbi 1,1 milionë kërkesa për azil në Evropë në 2023

kosovar suedi

Dy kosovarë bëhen heronj në Suedi, ia shpëtuan jetën një personi që ra në ujë

shqiptari restorant gjermani

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

shtetesia amerikane lotaria

Tarifat e aplikimit për shtetësi amerikane do të rriten për herë të parë në 8 vjet

INFO

NA NDIQ