Ndalesë për automjete të rënda transportuese përmes qafës malore Strazhë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Për shkak të reshjeve të rrëmbyeshme, prej orës 8.30 është vendosur ndalesë për automjete të rënda transportuese në aksin rrugor Gostivar – Kërçovë përmes vendkalimit malor Strazhë.

Lidhja Automoto paraprakisht kumtoi se për shkak të reshjeve të rrëmbyeshme të borës, ndalesë për qarkullimin e automjeteve të rënda transportuese prej orës 4:50 është vendosur në rrugën R1202 Dibër – Mavrovë.

Në viset veriore dhe verilindore të vendit për shkak të reshjeve të borës dhe shiut, komunikacioni zhvillohet në rrugë të lagështa, ndërsa në pjesët e tjera rrugët janë të lagështa vende-vende, informoi LAMM dhe rekomandon shpejtësi të aftësuar të lëvizjes, respektimin e sinjalizimit të vendosur rrugor dhe drejtim të kujdesshëm të automjeteve.

TË FUNDIT
39 minuta
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
2 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
2 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
2 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

ME TE LEXUARA

2 ditë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?
12 orë
Në Beograd vritet vëllau i ministrit të Bosnjë dhe Hercegovinës (FOTO)
2 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
1 ditë
VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive
9 orë
Heqja e 20%-shit që i referohet gjuhës shqipe, Sejdiu nga VLEN: Nuk kemi arritur ende të hapim këtë temë
23 orë
Përleshje me armë tek rruga e ‘Plastikave’ në Shkup, ka të plagosur
5 orë
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës
2 ditë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe
11 orë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

kasami tubim

Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit

INFO

NA NDIQ