Ndalohen mjetet transportuese të kompanisë tetovare pa licencë dhe dokumente false

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2022

Sot (04.01.2022), zyrtarët policorë nga Stacioni Policor  Kufitar Novo Sellë kanë kryer kontroll në dy kamionë, me targa të Tetovës, në pronësi të personit juridik nga fshati  Reçicë e Vogël e Tetovës.

Gjatë kontrollit është konstatuar se automjetet nuk kanë dokumentacion të rregullt, përkatësisht lejet dhe ekstraktet për kryerjen e transportit në komunikacionin rrugor të brendshëm dhe ndërkombëtar janë të falsifikuara.

Ndërkaq, zyrtarët policorë nga SPB Strumicë i kanë hequr licencat dhe certifikatat për kryerjen e transportit në komunikacionin rrugor të brendshëm dhe ndërkombëtar për procedurë të mëtutjeshme.

Ngjarja është denoncuar në Prokurorinë Publike dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngrihet akuza nga neni 284-a për “kryerje transporti publik pa leje” dhe neni 378 “falsifikim dokumenti” të Kodit Penal.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ