Ndalohen nëntë shtetas të Turqisë në Aeroportin e Shkupit, dyshohen për falsifikim të dokumenteve

INA
INA

29/09/2023

MPB njofton se dje ka ndaluar nëntë shtetas të Turqisë për shkak të dyshimit se kanë falsifikuar dokumente të udhëtimit.

Me datë 28.09.2023, në ora 20:00 në vendkalimin kufitar “Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit”, zyrtarët policorë kanë privuar nga shtetasit E.T.(42), O.E.(33), A.J.(29), K.A.(29), E.S.(27), M.E.A. (30), H.T. (28), M.Z. (21) dhe V.S. (25), të gjithë nga Republika e Turqisë, pasi gjatë kontrollit kufitar iu gjetën viza britanike dhe leje qëndrimi britanike, për të cilat ekziston dyshimi se janë të falsifikuara.

Ata i janë dorëzuar punonjësve policorë nga Sektori për krim ndërkufitar dhe imigrim në Shkup për veprime të mëtutjeshme”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ulutash

Komandanti i KFOR’it flet për situatën në Veri: E qetë, por mbetet e brishtë

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

bajram begaj

Presidenti Begaj: Shqipëria u zgjodh për herë të tretë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut në OKB

VISAR

Talat Xhaferi kryeministër, Ademi: Kthim prapa s’ka, moment që shënon histori!

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

dimitar kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

INFO

NA NDIQ