Ndalohet dy persona në Strumicë, dyshohen për vjedhje

INA
INA

26/09/2023

Me datë 25.09.2023 në ora 10:00 në Strumicë, zyrtarë policorë nga Sektori i Punëve të Brendshme Strumicë kanë ndaluar G.P.(41) nga Strumica dhe I.C.(39) nga fshati Kuklish i Strumicës.

“Ata dyshohen se natën e 23 shtatorit 2023 kanë kryer një “vjedhje të rëndë” në një objekt në rrugën “Klimenti i Ohrit” në Strumicë. Njëkohësisht tek ata janë gjetur edhe sende, të cilat i kanë marrë gjatë kryerjes së krimit.

Personat janë ndaluar në Stacionin Policor Strumicë.

Për rastin është njoftuar prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Strumicë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngritet parashtresat e duhura”, thonë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

INFO

NA NDIQ