Ndalohet një 26-vjeçar në Kumanovë, kapet duke transportuar drunj në mënyrë ilegale

INA
INA

24/10/2023

Nga MPB njoftojnë se policia nga SPB-Kumanovë në afërsi të fshatit Ramanli kanë ndaluar J.S. (26) nga Goshinca të Komunës së Likovës.

“Një sasi e madhe dru zjarri ahu është gjetur në kamion “Iveko” me targa të Shkupit, të cilin e drejtonte, për të cilin nuk dispononte dokumentacionin përkatës. Njëkohësisht nga kontrollimi i dokumenteve të bashkangjitura është konstatuar se numri në lejen e komunikacionit nuk përputhet me numrin e automjetit, për këtë arsye ekziston dyshimi se ka përdorur dokument të falsifikuar.

Personi është ndaluar, ndërsa drunjtë i janë dorëzuar Policisë Pyjore Kumanovë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër J.C. do të ngriten parashtresat e duhura”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ