Ndalohet një 29-vjeçar në Manastir, ka gjuajtur me armë qentë endacak

INA
INA

25 Maj, 2023

MPB njofton se dje në ora 18:30 në Manastir, në rr. “Dimitar Ilievski Murato” është ndaluar I.G.(29) nga Manastiri nga policët e policisë kriminale të SPB Manastir.

Ai duke drejtuar automjetin “Pasat” me targa të Manastirit, në afërsi të vendit të quajtur “Grozd”, nga dritarja e hapur ka qëlluar me pushkë ajrore në drejtim të qenve endacakë.

I është marrë një pushkë ajrore “Gamo” të kalibrit 4.5 mm dhe paketimi me diabolos.

Pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të ngritet kallëzim përkatës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rron gjinovci

VIDEO/Gjinovci: Mendësia feudale jo vetëm në Kosovë, paramendoni Ali Ahmeti selinë e ka në një katund në Tetovë

mesiq stipe mesic

Mesiq: Nëse dikush mendon se Kosova mund të kthehet me luftë, ai është një i humbur

policia kosoves

Thirrja e dyshimtë për marshim drejt veriut, Policia – qytetarëve: Mos bini pre

vucic

Momenti kur gazetarja e CNN i drejtohet herë Vuçiqit: A e njihni Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran?

stoltenberg nato

Stoltenberg: Dhuna ndaj KFOR-it në Kosovë është krejtësisht e papranueshme

xi-jinping

CNN/Mesazh shqetësues nga presidenti kinez: Përgatituni për skenarin më të keq

Kuvendi

Caktohen vazhdimet e tre seancave plenare

Grubi korridori 8

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

Polici-a-2-750x430

Aksident i rëndë në rrugën Ohër- Kërçovë, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ