Ndalohet një 34-vjeçar nga Shkupi, po transportonte ilegalisht imigrantë

INA
INA

27/02/2024

Policia mbrëmë në rrugën “Dimko Najdov” në Veles ka ndaluar A.E.(34) nga Shkupi për kontrabandim me imigrantë.

“Rreth orës 21:10 në autostradën A1, zyrtarët policorë i kanë dhënë shenjë ndalimi automjetit “Seat” me targa të Shkupit, të cilin e drejtonte, por ai ka vazhduar lëvizjen dhe pasi ka shkëputur rrugën rajonale, është ndalur në afërsi të kryqëzimit Karasllarit, ndërsa nga automjeti kanë dalë disa persona.

Menjëherë pas marrjes së masave janë gjetur gjashtë imigrantë nga Siria, pas së cilës janë gjetur shoferi dhe automjeti. Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik dhe personi është ndaluar në stacionin policor.

Pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit, ndaj A.E. do të dorëzohen parashtresat përkatëse.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ministria-e-kultures-

Punonjësit e institucioneve të kulturës protestuan sërish sot para Ministrisë së Kulturës

ministria-e-kultures-

3000 punonjës pa paga, protestë para Ministrisë së Kulturës

IMG_1265

Sondazhi i IRI: Serbia aleati më i rëndësishëm për qytetarët maqedonas, Bullgaria, Rusia dhe Kosova shihen si kërcënim

ASH

ASH: Mickoski konfirmoi se po përgatitet një front anti BE dhe NATO

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

FILIPCE-768x507-1

Filipçe: VMRO-DPMNE i gënjen qytetarët! Misajllkovski: Jam optimist për zgjidhje më të mirë për BE

fatmir besimi

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

vankovska

Vankovska: Nuk mjaftohemi me një kolltuk dhe një pozicion, ne kemi një kauzë

INFO

NA NDIQ