Ndalohet një 35-vjeçar nga Shkupi, transportonte në mënyrë ilegale imigrantë

Picture of INA
INA

08/08/2023

Me datë 07.08.2023 në ora 15:55 në magjistralen Kumanovë – Vendkalimi Kufitar “Tabanoc”, përballë fshatit Tabanoc, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor për Vëzhgim Kufitar Sopot kanë ndaluar B.C.(35) nga Shkupi.

Gjatë kontrollit në automjetin tip “Volkswagen Passat” me targa të Shkupit janë gjetur 10 imigrantë nga Siria, mes të cilëve tre të mitur.

Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik, ndërsa mërgimtarët janë vendosur në qendrën pranuese-transitore në Tabanoc.

B.C. është ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës.

TË FUNDIT
42 minuta
Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin
47 minuta
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
1 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
2 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
2 orë
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

ME TE LEXUARA

19 orë
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
1 ditë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
5 orë
Sot votohet nisma e “Junts” katalunas për njohjen e Kosovës nga Spanja
1 ditë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
42 minuta
Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin
19 orë
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën
1 ditë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

LEXO MË SHUMË

vucic kurti

Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin

hristijan mickoski

Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

spitali shqiperi onkologji

Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

INFO

NA NDIQ