Ndalohet qarkullimi për automjetet e rënda në rrugën Strugë-Qafë Thanë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Në aksin rrugor Strugë – vendkalimi kufitar Qafë Thanë është ndaluar qarkullimi për automjete të rënda, ndërsa është hequr ndalesa për qarkullim të automjeteve të rënda përmes kalimit malor Strazhë që nga ora 06:40, njoftojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë.

Në rrugët tjera në mbarë vendin komunikacioni zhvillohet në rrugë kryesisht me lagështi.

Komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet mesatar, ndërsa në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka më vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ