Ndalohet shkupjani pasi ka tentuar të marrë një kredi të shpejtë me letërnjoftim të dikujt tjetër

Picture of INA
INA

03/11/2023

Më datë 02.11.2023 rreth orës 09:30 në Shkup, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor Çair kanë privuar nga liria H.Z.(45) nga fshati Krushopek, Shkup.

Ai dyshohet se ka marrë letërnjoftimin e një personi nga fshati i Shkupit dhe ka tentuar të marrë kredi në një filial të një kompanie financiare në zonën e Butelit, duke pretenduar se është personi, por punonjësit kanë vërejtur se ai ishte paraqitur në mënyrë të rreme.

Ai është ndaluar në stacionin policor dhe ndaj tij pas dokumentimit të plotë të rastit në koordinim me prokurorin publik do të bëhet kallëzim përkatës. /Telegrafi/

TË FUNDIT
2 orë
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
2 orë
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
2 orë
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
2 orë
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
2 orë
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
19 orë
Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime
1 ditë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
4 orë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
21 orë
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën
2 orë
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes
1 ditë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
19 orë
LSDM: Pandov i liron nga burgu të dënuarit për “27 prillin”

LEXO MË SHUMË

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

Screenshot_20240723-135214~2

“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

Kuvendi Parlamenti i Malit te zi

Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

INFO

NA NDIQ