Ndalohet shtetasi bullgari në Shkup, tentoi t’i korruptoj policët

Picture of ina-online
ina-online

11/08/2023

Një shtetas bullgarë dje është ndaluar pasi që tentoi të korruptonte pjesëtarët e policisë së Maqedonisë, pasi që kishte shkelur rregullat e trafikut në Shkup.

Bëhet fjalë për një shtetas bullgar 60 vjeçar nga Petriçi i Bullgarisë, i cili pasi që kishte kaluar në semafor të kuq është ndaluar nga policia, e cila i ka shqiptuar gjobë dhe janë ndërmarrë masa tjera.

“B.E.G. është ndalur nga punonjësit e policisë pasi ka kryer kundërvajtje rrugore, gjegjësisht ka kaluar semaforin e kuq me një automjet mallrash “Iveco” dhe pasi punonjësit e policisë i kanë kërkuar leje drejtimi dhe i kanë treguar se do të gjobitej, B.E.G. ka futur para (euro) në lejen e qarkullimit dhe ka thënë se e ka bërë për t’i qerasur, pra për të mos u gjobitur. Zyrtarët e policisë e kanë privuar nga liria B.E.G. për veprën e kryer “dhënie ryshfeti” sipas nenit 358 të Kodit Penal”, thekson MPB.(INA)

TË FUNDIT
16 minuta
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
39 minuta
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
41 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
47 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
1 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
18 orë
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
1 ditë
Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit
4 orë
Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit
23 orë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
39 minuta
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
1 ditë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
18 orë
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën
1 ditë
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

INFO

NA NDIQ