Ndalon për të blerë kafe, fiton lotari 1 milion dollarë

ina-online
ina-online

14/01/2024

Një burrë nga Karolina e Veriut tha se një ndalesë e mëngjesit të së dielës për kafe e çoi në fitimin e çmimit 1 milion dollarësh të lotarisë.

“U ngrita të dielën në mëngjes dhe shkova të blej një filxhan kafe nga dyqani”, tha ai. “U ula në makinën time duke pirë kafenë teksa gërvishtja biletën”.

Ajo doli të ishte fituese e xhekpotit prej 1 milion dollarësh.

Roberts tha se ai i ka blerë biletat që kur bileta e parë i dha atij çmimin prej 500 dollarësh.

“Kam qenë shumë mirë me atë biletë prej 50 dollarësh”, tha ai. “Megjithatë kjo fitore ishte e pabesueshme.”

Roberts theksoi se do t’i investojë paratë e fituara përsëri në biznesin e tij.

“Unë jam shofer kamioni, kështu që ndoshta do t’i investoj paratë për të blerë më shumë kamionë për biznesin tim”, tha ai.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sumayya Wushah voglushja palestineze

Vogëlushja 11-vjeçare sfidon sulmet izraelite, raporton për luftën nga Gaza e shkatërruar (VIDEO)

aeroport italiane franceze

Shtrenjtohen biletat e fluturimeve, ja sa do të shkojnë?

Makron Macron

Macron ia thotë në sy udhëheqësve evropianë: Rusia nuk duhet të fitojë!

rishi-sunak

Britani, kryeministri pezullon anëtarësimin e një deputeti në parti shkaku i deklaratës islamofobike

orban

Hungaria pritet të rafitikojë pranimin e Suedisë në NATO

rusia moska

Qeveria amerikane ka sanksionuar anëtarët e një grupi të lidhur me Rusinë për “operacione të destabilizimit” të dyshuar në Moldavi

stoltenberg nato

Stoltenberg: NATO, e përkushtuar që Ukraina të triumfojë

biden-putin

Biden e quan Putinin ‘bir i çmendur kurve’

mark rutte biden

“Politico”: Mark Rutte gëzon mbështetjen e Biden për t’u bërë shef i NATO-s

INFO

NA NDIQ