Ndërhyrje kirurgjike me ndihmën e robotit

INA
INA

1 Qershor, 2023

Për herë të parë në Klinikën e Ortopedisë në Shkup, është bërë ndërhyrje kirurgjike me ndihmën e robotit. Në ekipin kirurgjik kanë marrë pjesë dhe ekspertë nga një spitali i Greqisë. Ministri Mexhiti tha se përparësia e përdorimit të robotikës gjatë ndërhyrjeve kirurgjike është se ulet mundësia për çfarëdolloj komplikimi që mund të ketë pacienti gjatë operimit dhe post operimit. Pacienti të cilit i është kryer kjo ndërhyrje është një 70 vjeçare ndërkohë që autoritetet shëndetësore thanë se do të vazhdojnë dhe në të ardhmen të realizojnë ndërhyrje të tjera me ndihmën e robotëve. /Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

INFO

NA NDIQ