Ndërprerje të shërbimeve të Telekomit për shkak të kabllove të dëmtuara gjatë punimeve ndërtimore

INA
INA

17 Gusht, 2023

Kabllot e dëmtuara në lokacione të ndryshme, të shkaktuara nga punimet ndërtimore të palëve të treta, janë shkak për problemet teknike për shkak të të cilave shfrytëzuesit e shërbimeve të Telekomit të Maqedonisë nga mëngjesi po përballen me ndërprerje në trafikun e internetit dhe linjave telefonike celulare dhe fikse.

“Për momentin po përballemi me pengesa teknike, për shkak të kabllove të dëmtuara në lokacione të ndryshme, të shkaktuara nga punimet ndërtimore të palëve të treta. Ekipet tona punojnë intensivisht në terren. Kërkojmë falje për shqetësimin”, theksohet në njoftimin e shkurtër të Telekomit të postuar në faqen e tyre në Fejsbuk.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kontrolloret-ajror-MK-1130x635-1-696x391

Kontrollorët e trafikut ajror në Maqedoni paralajmërojnë grevë më 12 tetor

kiro gligorov atentat-696x440

28 vjet nga atentati ndaj presidentit Kiro Gligorov

evn-fatura

LSDM: Çmimi i rrymës nuk do të rritet, po kthehet tarifa e lirë ditore nga dhjetori

kuvendi parlamenti

Propozim-rregullorja e re e Kuvendit të RMV-së sot para deputetëve

spital-1130x635-1-696x391

Një fëmijë 17 vjeçar me autizëm i lidhur me zinxhir në spitalin psikiatrik në Demir Hisar

mepso

Pezullohet kompania diskutabile, MEPSO-s i merrte energjinë elektrike pa e paguar

policia financiare e Maqedonise

Kush do të vjen drejtor i policisë financiare, pas largimit të Muaremit

Kuvendi Parlamenti

Propozim rregullorja e Kuvendit në rend dite të mbledhjes së sotme plenare

diell

Shijoni rrezet e diellit edhe këtë periudhë, ja kur pritet përkeqësimi i motit në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ