Ndërpriten punimet në tunelin Shkup-Bllacë, trafiku zhvillohet pa pengesa

INA
INA

7 Gusht, 2023

Në tunelin Shkup-Bllacë drejt kufirit Maqedoni e Veriut – Kosovë është liruar rruga, janë hequr semaforët dhe pengesat që ishin për punime, përcjellë Klan M.

Kjo pasi u shkaktonte qytetarëve çdo ditë tollovi dhe radhë të gjata që pritnin për të kaluar sepse funksiononte vetëm njëra korsi.

Zv/kryeministri Grubi paralajmëroi se do të ndërpriten punimet për të mundësuar trafik të pandërprerē në të dy korsitë gjatë muajit gusht në mënyrë që të shmangen rradhët e gjata gjatë sezonit turistik dhe fluksit të shtuar të makinave.

Punimet sipas Grubit në tunel do të vijojnë në shtator dhe afati i përfundimit gjithashtu spostohet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

shkolle arsimtari nxenesi

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë nxënësit: O psikopat, a e di se çfarë të bëjë

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

bajram begaj OKB

Begaj ua kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës tri vendeve afrikane

kurti zvicer berset

Kryeministri Kurti në Zvicër takoi​ Presidentin e Konfederatës zvicerane, Alain Berset

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

INFO

NA NDIQ