Ndërroi jetë gazetari i njohur nga Tetova (FOTO)

ina-online
ina-online

02/01/2024

Ndërroi jetë sot gazetari Nazif Zejnullahu, veteran i të përditshmes së njohur “Flaka” dhe së fundi kryeredaktor i revistës “Hëna”, organ i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni.

“Bashkësia Fetare Islame e RMV-së, me dhimbje të thellë njofton opinionin se sot ndërroi jetë punëtori i sajë, Haxhi Nazif Zejnullahu, kryeredakator shumvjeçar i revistës “Hëna e Re” dhe gazetar i mirënjohur në gjitha trojet shqiptare.

Reisul Ulema i BFI e RMV-së, H. Hfz. Shaqir ef. Fetai, në emër të të gjith të punësuarve në Bashkësinë Fetare Islame të RMV-së, shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët dhe miqtë e të ndjerit. Lusim Allahun e Madhërishëm që ta ketë mëshiruar”, njofton zyra për Informim pranë BFI e RMV-së.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ