Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali (FOTO)

Picture of INA
INA

29/05/2024

Ka ndërruar jetë ish-luftëtari i lirisë, Vaid Sali.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëluftëtari i tij, Xhem LLamallari, përcjell agjencia e lajmeve INA.

“Edhe një bashkëluftëtar na braktisi.
Vaid Sali ka ndrruar jetë sot. Ka muaj qe vuante nga kanceri i zi.
Me Vaidin pos shokë lufte, fati na përcjelli edhe ne burgjet sllave, me të isha edhe ne paraburgim dhe izolim, kur me pengonte donje vesh madh nuk kisha nevoj une me u qu, Vaidi i naukonte. Ka qenë shumë i fuqishëm, bokser dhe patriot shqiptar.

Zoti të past mëshirue Gango i vërrtetë!”, ka shkruar Llamallari. (INA)

TË FUNDIT
5 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
5 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
7 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
7 orë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
7 orë
Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)

ME TE LEXUARA

7 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
1 ditë
Spasovski: Nuk ka projekte të reja në programin e qeverisë së re, por projekte që duhet të përfundojnë
1 ditë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
5 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
1 ditë
Azizi: Në vitin 2016 ra regjimi i Gruevskit, sot po bie regjimi i Ali Ahmetit (VIDEO)
1 ditë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
5 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

LEXO MË SHUMË

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

sadulla duraki duraku

Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare

Adnan Azizi

Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)

arben taravari

Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

Mickoski

Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?

Klinika Shkupi Spitali Shkup

Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat

autobus-privat-shkup

Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre

INFO

NA NDIQ