Ndërroi jetë ish-ushtari i UÇK-së Ismail Rexhepi-Mala

Picture of ina-online
ina-online

07/04/2024

Në moshë të re 46 vjeçare sot ka ndërruar jetë Ismail Rexhepi-Mala, intelektual kumanovar dhe ish-ushtar i UÇK-së né Kosovë dhe Maqedoni.

Lajmi mortor është komunikuar nga familjarë dhe miq të tij.

“Vëllezër dhe motra ju informojme se sot pushoi së rrahuri zemra e ish luftëtarit të paepur të lirisë në Ushtrine Çlirimtare të Kosovës – Zona operative e Dukagjinit dhe Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare Ismail Rexhepi – Mala nga Kumanova”, thuhet në njoftim.

Ismail Rexhepi-Mala, qysh në moshë të re iu kyç UÇK-së, ndërsa u shkollua në Universitetin e Izmirit  në Turqi, duke dal jurist i diplomuar. (INA)

TË FUNDIT
40 minuta
Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së
2 orë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Për 2€ më lirë shporta e konsumit në muajin maj
6 orë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë
1 ditë
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi
22 orë
Pacienti nga Kosova erdhi në Shkup për ta operuar këmbën e majtë, por ia operuan të djathtën (VIDEO)
40 minuta
Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së
1 ditë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
8 orë
FOTO/Ja kush do të jetë kryeparlamentar i ardhshëm i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Lupço Palevski Pallço, sot para gjykatës për vrasjen e dyfishtë
5 orë
Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

Arben Taravari VLEN

Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

denar rroga ndihma

Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

INFO

NA NDIQ