Ndërroi jetë këngëtari i njohur shqiptar (FOTO)

Ka ndërruar jetë artisti i madh i shqiptarëve të Malit të Zi, Arben Delaj.

Në bazë të informacioneve të para të policisë, BalkanWeb mëson se shkak për ndarjen e parakohshme nga jeta është bërë një infarkt.

Këngëtari sapo kishte dalë nga shtëpia kur është ndier keq dhe ndonëse i është dhënë ndihma e menjëhershme ka qenë e pamundur të parandalohet më e keqja.

Lajmin e ka bërë të ditur veprimtari Dedë Dushaj poashtu nga Malësia, i cili i ka kushtuar një poezi të mrekullueshme Arbenit tashmë të ndjerë, shkruan Gazeta Lajm.

Ne mengjez sot kur u cova
Jeket lajm nuk e besova
A thu asht kjo e verteta
Arben Delaj u nda nga jeta .
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
N’Bjeshk t’Malsis po gjemon moti
Turra shiut derllet loti
Cdo shqiptar sot per ket emer
Po ndien llim te thell ne zemer.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
O Artisti i kanges shqipe
Pse mor Vlla kaq shpejt na ike
Pamja jote ne per skena
Por si shqipja me dy krena .
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Me talent e more rrugen
Tu me rujt gjuhne kulturen
Ne koncerte e festivale
Tu i ruejt Vlerat Kombetare .
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
As kush sot zdon me besua
Se ty zemra t’ka pushua
Sepse pritshim dit per dit
Kang te reja me na qit.
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Por e shkrueka perendia
Ket Artist me humb Malsia
Se gjith her po din me zgjell
Po naj merr njerzit me Vler.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Lamtumir thot Arben Dela
Amanet jau la ne breza
Gjuh e komb gjith her ti doni
Rrugen time ta Vazhdoni.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pusho’i. qet e dert mos ki
Malet ty te mbajn ne gji
Emri yt ska meu harrua
Ne per mes te kangvet tua.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~

( Dede Dushaj. )