Ndërroi jetë Lulëzim Gashi-XIMI, ish ushtar i UÇK-së nga Kumanova!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Prill, 2023

Pas një sulmi në zemër, sot në moshësn rreth 57 vjecare, ka ndërruar jetë Lulëzim Gashi – XIMI, ish ushtar i UÇK’së dhe njeriu që në disa forma mbështeti aktivitetet patriotiko-kombëtarë në Kumanovë. “Ximi” ka qenë shumë i njohur në Kumanovë.

Konfirmimi për vdekjen e tij erdhi nga familjarët dhe miqtë e afërt. Menjëherë pas shpalosjes së lajmit të hidhur, shumë miq, shokë dhe farefisi, janë grumbulluar të shtëpija e tij për t’ia dhënë Lamtumirën e fundit!/Lajmpress

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ