Ndërroi jetë Mustafë Ebibi, kontribuesi i madh kumanovar në arsim, kulturë dhe sport

Picture of ina-online
ina-online

22/08/2023

Para pak çastes në moshën 60 vjeçare ndërroi jetë, Mustafë Ebibi, drejtor i Shf “Bajram Shabani”, raporton Televizioni Festa.

I ndjeri Mustafë Ebibi me përkushtimin më të madh iu përkushtua kryerjes së postit të drejtorit duke u angazhuar për përmisimin dhe avancimin e kushteve për mbarëvajtjen e procesit edukativo arsimor. Për shumë vite ishte sportist aktiv dhe trajner futbolli në kategori të ndryshme të “Bashkimi”, por edhe Seleksionues i Reprezentacionit të Maqedonisë U 17.

I ndjeri Mustafë Ebibi ishte edhe valltar shumë vjeçar i SHKA ” Bajram Shabani ” e më pas edhe koreograf në këtë shoqëri duke vënë në skenë valle të shumta, pati bashkëpunuar edhe me koreografin e mirënjohur shqiptar Panajot Kanaçi.

Mustafë Ebibi gjatë tërë jetës ka lënë vepra të shumta të cilat gjatë do të mbahen mend.

Ngushlime familjes.

TË FUNDIT
28 minuta
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
8 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
9 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
12 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
14 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

ME TE LEXUARA

16 orë
Në gjimnazin e Ohrit nuk ka paralele në shqip
16 orë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?
16 orë
Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!
21 orë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
16 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

LEXO MË SHUMË

moti shiu

Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

INFO

NA NDIQ