Ndërroi jetë, Selajdin Aziri – komandanti i njohur nga Haraçina

Picture of ina-online
ina-online

29/06/2023

Selajdin Aziri i njohur si komandant Bokseri i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) nga Haraçina sot ka ndërruar jetë.

Lajmi është komunikuar nga familjarë dhe shokë të tij. Selajdin Aziri jetoi në Haraçinë, ndërsa ishte i njohur si një nga komandantët e betejave të UÇK-së në vitin 2001 në Karadakun e SHkupit dhe Kumanovës.

“Te All-llahut jemi dhe te ai do te kthehemi qofsh i xhehnetit. Lamtumire komandant ,humbja yte na preku shum… do te kujtoj me mall deri sa te jet jeta. U takofshmi ne xhehnet”, ka shkruar një nga miqtë e tij, Xhezmi Sulejmani. (INA)

TË FUNDIT
21 minuta
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
30 minuta
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
32 minuta
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
34 minuta
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
45 minuta
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
3 orë
Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor
23 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
30 minuta
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
18 orë
Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime
1 ditë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
3 orë
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale
23 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
21 minuta
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

LEXO MË SHUMË

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

Screenshot_20240723-135214~2

“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

INFO

NA NDIQ