Ndërroi jetë ushtari i Armatës së Maqedonisë nga Kumanova

Iliria News Agency
Iliria News Agency

30/01/2022

Sabit Ajeti, ushtar profesionist në armatën e Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka ndërruar jetë dje në shtëpinë e tij në fshatin Vojinovic. “Vdekja e tij ka ardhur nga infarkti.

Ndihma e shpejtë erdhi menjeherë, por nuk mundi të bëj asgje, pasi kaq e kishte pasur jetën”, deklaroi i mërzitur kusheriri i tij, Jahi Ajeti për Open-TV.

Sabit Ajeti ka lindur me 6 shkurt të vitit 1986. Për 15 vite ka shërbyer si ushtar profesionist në kazermën “Ilinden” në Shkup. Sabiti nuk ka qenë i martuar, ndërsa të dy prindërit i ka të gjallë.

Sabiti ka qenë një djal i urtë, i qetë dhe i dashur për të gjithë. I tillë shkoi në edhe në botën tjetër.

Varrimi i Sabit Ajetit do të bëhet sot në varrezat e fshatit Vojinovic pas namazit të Ikindisë./Open-tv

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

xavi cavi

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

Sali Berisha

Berisha, për “RAI 3”: Nuk akuzohem për korrupsion, jam nën hetim për arsye politike

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Dita e fundit e fushatës për zgjedhjet presidenciale, në mesnatë heshtja zgjedhore

INFO

NA NDIQ