Ndërroi jetë veterani i UÇK-së nga Likova

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Në moshë të shtyer, ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së nga Likova, Nexhat Sherifi.

Edhe pse në vitin 2001 kishte kaluar të 50-tat, Nexhati iu bashkua Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në Zonën e Lirë të Karadakut, në kuadër të Brigadës “Ismet Jashari Komandant Kumanova”.

Me aktivitetin dhe përgjegjësinë e treguar madje në shumë raste ishte shembull për pjesëtarët në e UÇK-së në moshë më të re.
Varrimi i Nexhat Sherifit bëhet sot në ora 16:00 në varrezat e fshatit të lindjes, Likovë./News-tv.mk

TË FUNDIT
1 orë
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
4 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
5 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
7 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

12 orë
Ibush Jusufi zëvendës-sekretar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut (FOTO)
4 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
1 ditë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
10 orë
Ageler: SHBA është këtu të ju mbështesë dhe jo të ndërhyjë
1 orë
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
1 ditë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ