Ndërron jetë Ismail Kaliqi, mësuesi nga Struga

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Në këte ditë të përhimtë e me riga shiu, jehoi lajmi i dhembshëm për largimin nga kjo jetë e doajenit të arsimit shqiptar; MËSUESI i devotshëm i cili mbi 40 vite rresht, rrezatoi dritë e u dha diturinë nxënësve të shumë e shumë gjeneratave ndër fshatrat e Dervenit, në rrethinën e Shkupit e më gjërë. I ardhur nga Struga si edhe shumë strugan tjerë, Ai me përkushtim të devotshëm të misionarit,ndoqi rrugën e Migjenit tonë të madh.

Lamtumirë Ismail KALIQI jon i urtë e i dashur,Ti je shembulli më i mirë i mirsisë😥.
Ike pa gamë e me urtësi, ashtu siç ishe edhe vetë nga natyra.
– Nga një atak në zemër, shkoi pa një lamtumirë.
U prehsh në paqë në vendlindjen Tënde, në Koroshishtë të Strugës pran të parëve Tu !
Ngushllime familjarëve, kolegëve e miqsisë 🙏
– Lavdi !

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ