Ndërron jetë kitaristi i grupit “Jericho”, Suad Jamini

0

Sot ka ndërruar jetë kitaristi i grupit “Jericho”, Suad Jamini.

Lajmin për vdekjen është konfirmuar nga miqtë e Jaminit, nëpër rrjete sociale, përcjell Klan Kosova.

“Edhe një djalë i ri, një rocker na la”, ka shkruar në Facebook, rokeri Rilind Gërvalla.

“Ngushëllime shoqes Aidë dhe shoqërisë që e njohën Suad Jaminin. Unë e njoha nëpërmes këngës, Jerichos! Kosovën ku na vdesin të rinjtë e shendosh spitaleve o duhet ta ndryshojmë o do vdesim një nga një, bal!”, ka shkruar ai në Facebook.