Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

INA
INA

11/12/2023

Mbrëmë në moshën 70 vjeçare ndërroi jetë legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi.

I ndjeri Hqim Memedi i lindur në vitin 1953 në Tetovë ishte një ndër futbollistit më të mirë në klubin e futbollit Teteks të Tetovës, pastaj një kohë luajti edhe në klubin e futbollit Liria të Prizrenit, ndërsa karrierën e tij si futbollist aktiv e përfundoi në ekipin e Lubotenit të Tetovës. Ai ishte edhe trajner i ekipit të Shkëndijës pas rithemelimit në vitin 1991.

Haqim Memedi do të mbahet mend si futbollist i cili ka luajtur në Ligën e parë të ish Jugosllavisë me ekipin e Teteksit.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot pas faljes së namazit të drekës, te varrezat e vjetra në Tetove.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ