Ndërron jetë një avokat në Gjykatën Civile në Shkup

Picture of INA
INA

17/05/2024

Një avokat ka ndërruar jetë dje në Gjykatën Civile në pritje të fillimit të gjykimit, njofton avokati Janaki Mitrovski në profilin e tij në Facebook.

Nga MPB thonë se avokati ishte 75 vjeç.

“Më 16 maj (e enjte) në ora 09:25 në SPB Shkup, nga ana e Urgjencës Mjekësore është raportuar se në Gjykatën Themelore Civile, në korridorin e katit të parë, gjendet një person i vdekur. Punonjësit e policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë konstatuar se bëhet fjalë për Lj.S (75) nga Shkupi.

Një mjek ka konstatuar vdekjen e tij, ndërsa me urdhër të prokurorit publik, trupi i pajetë është dorëzuar për autopsi”, thonë nga policia.

TË FUNDIT
37 minuta
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
49 minuta
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
2 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
2 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
2 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Shpërthen zjarr në një deponi në Shkup, digjen guma
5 orë
Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë
1 ditë
Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit
37 minuta
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
19 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
1 ditë
Ja si do të duket përbërja e re e Qeverisë

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ