Ndeshja e parë pa gol me Inter Miamin, Messi dhuron dy asist në përmbysjen e madhe

Picture of ina-online
ina-online

24/08/2023

Lionel Messi ia kishte dalë të shënonte në shtatë takimet e para me fanellën e Inter Miami, por ecurisë së tij i erdhi fundi në gjysmëfinalen e US Open Cup ndaj Cincinnatit, ndeshje e cila përfundoi 3-3 në kohë të rregullt dhe iu desh goditja e penalltive për të gjetur fituesin.

Megjithatë, argjentinasi edhe pa shënuar gol e gjeti mënyrën për t’u bërë protagonist dhe për të ndihmuar ekipin e tij drejt një tjetër suksesi. Sfida rezultoi mjaft e ndërlikuar për Inter Miamin që e gjeti veten në disavatazhin e dy golave.

Gjithsesi, Messi dhuroi dy asistë të shkëlqyer për të barazuar ndeshjen dhe për ta dërguar atë në shtesë. Në kohën shtesë të dyja skuadrat shënuan nga një tjetër gol dhe me rezultatin përfundimtar 3-3, u desh ndihma e 11-metërshave.

Lionel Messi mori përsipër të parën dhe nuk gaboi ashtu siç nuk gaboi asnjë prej shokëve të tij dhe skuadra e “pleshtit” kaloi për në finalen e US Open Cup, aty ku më datë 27 shtator do të sfidojë Houston Dynamo. Messi në këtë formë do të ketë mundësinë e një fitimit të një tjetër trofeu me Inter Miamin teksa para disa ditëve, 36-vjeçari festoi triumfin në Kupën e Ligës./ supersport

TË FUNDIT
17 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
20 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
20 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
20 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
20 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

20 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
20 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
20 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
20 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
20 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
17 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ