Ndeshja në Pragë, vjen njoftimi për tifozët “Kuq e Zi”

Picture of INA
INA

01/07/2023

Shqipëria do të luajë ndeshjen e radhës në kualifikueset e Euro 2024 në Pragë ndaj Çekisë vendase (7 shtator). Kombëtarja kuqezi do të përballet me kryesuesit e grupit E në “Fortuna Arena”, stadium me kapacitet prej 19 370 tifozësh.

Aty ku u luajt finalja e Conference League: West Ham-Fiorentina. Djemtë e Sylvinho përballë Çekisë, që ka grumbulluar një pikë më tepër se Shqipëria e vendit të dytë.

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar këtë të premte se ka nisur shitja e biletave për këtë ndeshje. Që ka një rëndësi të jashtëzakonshme për fatin e skuadrës kuqezi.

Të gjithë të interesuarit që duan të mbështetin nga afër Kombëtaren e zemrave të shqiptarëve në këtë përballje, kanë mundësinë për të siguruar bileta përmes faqes www.fshf.org/shop.

TË FUNDIT
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

ME TE LEXUARA

6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
1 ditë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

ansu fati

​Lëndohet ylli i Barcelonës

INFO

NA NDIQ