Ndeshjet e sotme në Champions League/ Manchester United luan shansin e fundit për kualifikim

INA
INA

29/11/2023

Liga e Kampionëve luan sfidat e radhës të raundit të pestë në grupe, me disa skuadra të tjera që kërkojnë kualifikimin në fazën tjetër.

Në orën 18:45, në Grupin A, Galatasaray pret Manchester United në një sfidë jetike.
“Djajtë e Kuq” udhëtojnë në “ferrin” e Stambollit me objektivin e vetëm, fitoren, teksa me një rezultat tjetër, të besuarit e Ten Hag do të ishin praktikisht të eliminuar.

Po në këtë grup, Bayerni i Mynihut do të presë në orën 21:00 në “Allianz Arena” skuadrën e Kopenhagen, me skuadrën e Tuchel që është në kërkim të perfeksionit të pikëve.

Këtë gjë e synon dhe Reali i Madridit, që po në këtë orë do të presë Napolin në supersfidën e mbrëmjes në “Santiago Bernabeu”.

Kampionët e Italisë ende nuk e kanë siguruar kualifikimin, teksa më të vështirë pritet t’ia bëjnë rekordmenët e Europës.

Në Grupin B, Arsenali pret skuadrën e Lens, me një pikë që do t’i çonte “topçinjtë” në fazën tjetër, ndërsa në Grupin D, Interi me Sociedadin luajnë kreun në distancë.

Zikaltrit udhëtojnë në transfertën portugeze përballë Benfikës, ndërsa spanjollët presin në shtëpi Salzburgun.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

champions

UEFA prezanton Championsin e ri, më shumë ndeshje dhe spektakël

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Revolucion i thellë te Bayerni – vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Messi Mesi Inter Miami

Messi nën presion

vandijk2

Van Dajk: Liverpulli mbetet në garë për titull, përpos mungesave të mëdha

haland

VIDEO / Mjafton Erling Haland, Man. Siti ndalet pas Liverpullit

luka modric

Oferta e habitshme që pritet të marrë Luka Modric nga Real Madridi…

Modric-800x445

Luka Modriç refuzon Carlo Ancelotti

manchester-city

​City e mposht Brentfordin, Arsenali zbret në vendin e tretë

inter fiorentina

​Interi kalon në epërsi kundër Atletico Madridit

INFO

NA NDIQ