Ndihmë mjekësore për Republikën e Turqisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2023

Ministri i shëndetësisë, Bekim Sali i ka bërë thirrje punonjësve shëndetësor për ndihmë vullnetare në Turqi, pas tërmetit shkatërrues.

 

“Kolegë punonjës shëndetësor, ju bëj thirrje të gjithë ju që jeni gati të merrni pjesë në aktivitetet e vazhdueshme humanitare në Republikën e Turqisë pas tërmetit shkatërrues. Njohuritë dhe përvoja juaj në fushën e mjekësisë janë të paçmueshme dhe çdo ndihmë në raste të tilla është e mirëpritur.

Në qoftë se ju jeni të interesuar për të marrë pjesë, plotësoni formularin në linkun e mëposhtëm dhe ne do të sigurojmë logjistikë plotësuese.

Ju bëj thirrje që të bashkohemi dhe të tregojmë solidaritetin dhe njohuritë tona për t’i ndihmuar ata që kanë vërtetë nevojë”, ka shkruar ministri Sali.(INA)

Linku i  formularit për shprehjen e interesit:   https://forms.gle/6YPbPyYygbKyJb3B8

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

qoku

Bekim Qoku: Erdhi dita Ali opozita

INFO

NA NDIQ