Ndikim i pabesueshëm i Messit te Interi, tifozët largohen kur sulmuesi zëvendësohet

ina-online
ina-online

27 Korrik, 2023

Lionel Messi është ‘xhevahiri’ i ri që futbolli amerikan ia doli të afronte për sezonin e ri.

Ndikimi i sulmuesit ka qenë i menjëhershëm te Inter Miami, me tifozët në Florida që janë dashuruar pas kampionit të botës.

Në një video që po qarkullon në kanalet e komunikimit, tifozët e Inter Miamit u larguan nga stadiumi, fill pas zëvendësimit të “Pleshtit”. Messi shënoi dy gola në fitoren 4-0 të të tijve kundër Atlanta United për Kupën e Ligës.

Me rezultatin në favor, Tata Martino vendosi ta zëvendësonte Messin. Kaq ka mjaftuar që për minutat në vijim tifozët të largoheshin nga stadiumi, teksa kërkojnë që ai të jetë në fushë për 90 minuta.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Modric-800x445

David Beckham nuk ndalet, Modric në “radarin” e Inter Miami

totenham-tottenham

Këto janë 11-shet startuese të derbit londinez mes Arsenal dhe Tottenham

coman-bajern-psg-

VIDEO/ PSZH fiton me “poker” ndaj Marsejës, pa Kilian Mbape-n

broja

Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Atletico-Madrid

Atletico fiton derbin e Madridit

adnan-januzaj

Januzaj nga La Liga sërish rikthehet te Premier Liga

vinicius

Realit i rikthehet ylli brazilian, Vinícius gati për derbin e Madridit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Allegri shpërthen pas humbjes: Titulli? Nëse jemi në top katër është sukses

barcelona kampion

Përmbysja e çmendur e Barcelonës ndaj Selta Vigos

INFO

NA NDIQ