Ndizet merkato/ Juventusi në pritje të Kesit, Barcelona luan me dy porta

INA
INA

27/07/2023

Frank Kesi është emri më i kërkuar nga Juventusi dhe trajneri Alegri e pret ta ketë sa më shpejt në radhët e tij. Madje mediat italiane kanë konfirmuar se mes Juves dhe Barçës është mbyllur gjithçka në lidhje me të.

Ka qenë “Gazzetta dello Sport” që ka raportuar të martën se dy klubet kanë përparuar në bisedimet e tyre për të arritur një marrëveshje për Kesin. Megjithatë, për momentin ajo që mungon është marrëveshja përfundimtare e dy klubeve me vetë lojtarin.

Siç është publikuar nga “Gazzetta dello Sport”, transferimi do të mbyllet në një transfertë për një vit, plus një opsion të detyrueshëm blerjeje vitin e ardhshëm për një shumë prej 10 deri në 15 milionë eurosh.

PREMIER LIGA – Por nëse në Itali flasin për një marrëveshje gati të mbyllur mes Juventusit dhe Barcelonës për transferimin e mesfushorit nga Bregu i Fildishtë, nga Spanja vijnë të tjera lajme. Mediat në këtë vend bëjnë me dije se Barcelona po luan me dy porta për Kesin. Nga njëra anë ajo nuk i ka mbyllur derën Juventusit. Por nga ana tjetër ka nisur bisedimet me disa klube angleze. Objektivi i Barcelonës është i qartë, nevojiten miliona euro kesh dhe blerës më të mirë se anglezët nuk ka në qarkullim – përjashto Arabinë Saudite, por që mesfushori e ka refuzuar për momentin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

mirlind daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

Haaland

Guardiola befason për Haalandin

CHelsea

Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

INFO

NA NDIQ