Ndjenja e eliminimit nga Botërorit, ishte më e keqe se sa vdekja e një familjari” – deklarata tronditëse e Richarlison

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2023

Richarlison ka bërë një deklaratë shokuese së fundi rreth eliminimit nga Kampinati Botëror që u mbajt në fund të vitit të kaluar në Katar.

Sulmuesi brazilian dhe shokët e tij të skuadrës në Selecao u eliminuan nga gara në Katar në fazën çerekfinale, duke humbur ndaj Kroacisë në penallti.

Pritej shumë nga kombi i Amerikës së Jugut pasi ata konsideroheshin si favoritët për të fituar turneun përpara se të fillonte.

“Ishte një goditje, nuk e di. Mendoj se është më keq se humbja e një anëtari të familjes”, deklaroi Richarlison për ESPN.

“Ishte e vështirë të rikuperohesha. Deri më sot, kur shikoj video në rrjetet e mia sociale, më vjen keq. Por, duhet të vazhdojmë përpara. Unë jam ende i ri, mendoj se kam ende një ose dy Botëror përpara.
“Do të vazhdoj të punoj shumë që gjërat të fillojnë të rrjedhin sërish, golat të fillojnë të vijnë, gjë që di të bëj në fushë”, ka shtuar më tej ai.

Richarlison ishte golashënuesi më i mirë i Brazilit në turne, duke shënuar tre gola në katër paraqitjet e tij. 25-vjeçari fitoi edhe çmimin “Goal of the Tournament” për realizimin e tij kundër Serbisë.

TË FUNDIT
10 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
10 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
10 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
10 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
11 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

2 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
10 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
10 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
1 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
10 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
1 ditë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut
10 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
1 ditë
Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ