Ndryshim total, 15 lojtarët largohen nga “Stemford Brixhi” këtë verë

INA
INA

12/03/2024

Çellsi po përgatitet për një revolucion në skuadër këtë verë, me synimin e tyre për të shitur deri në 15 lojtarë në një marrëveshje që mund të riformësojë plotësisht ekipin e “Stemford Brixhit”. Ndër emrat që mund të largohen nga klubi janë disa fytyra të njohura dhe të tjera që nuk kanë arritur të vendosen në ekipin titullar.

Mark Kukurelja, Tiago Silva, Trevoh Çallobah, Malang Sarr, Konor Gallager, Karney Çukvuemeka, Noni Madueke, Rahim Sterling, Kepa Arrizabalaga, Ian Matsen, Luis Hall, Hakim Zijeç, Romelu Lukaku, David Datro Fofana dhe Armando Broja, janë lojtarët që mund të të jetë në listën e largimit të Çellsi.

Lëvizja vjen në një kohë kur klubi londinez ka investuar shumë në tregun e transferimeve, me lëvizje të dukshme si blerjet e Enzo Fernandez dhe Moises Kaisedo. Këto lëvizje kanë rritur fuqinë blerëse të klubit, edhe nën drejtimin e ri të miliarderit amerikan Tod Boehli.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ