Në Angli janë të sigurt, Guardiola merr drejtimin e ‘Tre Luanëve’

INA
INA

6 Shtator, 2023

Champions League ishte trofeu që i mungonte në CV-në e tij prej kohës kur u largua nga Barcelona.

Këtë trofe Pep Guardiola ia doli ta fitonte në sezonin e kaluar, madje me Manchester Cityn e tij kompletoi edhe “tripletën” e famshme të titujve.

Tekniku spanjoll padyshim që mbërriti kulmin e tij me “The Citizens”, ndërsa këtë sezon do të tentojë t’i përsërisë sukseset duke pasur nën komandë një organikë të frikshme.

Por, sipas “Daily Mail”, cikli i teknikut spanjoll me skuadrën angleze është drejt fundit.

Mediat britanike theksojnë se Guardiola nuk do ta rinovojë kontratën që i skadon në vitin 2025.

Madje, sipas shtypit vendas, tekniku spanjoll pritet të marrë drejtimin e kombëtares së Anglisë me të mbaruar Europiani i vitit 2024.

Në Federatën Angleze do të tentojnë të nënshkruajnë me Guardiolën, pasi Gareth Southgate vështirë të konfirmohet sërish dhe vetëm nëse “Tre Luanët” do të triumfonin në kompeticionin që zhvillohet në Gjermani atëherë mund të kishte një ndryshim të skenarëve.

Megjithatë, në zyrat e Federatës Angleze janë të bindur për t’i dorëzuar kombëtaren Guardiolës e për t’i lënë dorë të lirë në synimin për t’i dhuruar Anglisë një trofe madhor.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Modric-800x445

David Beckham nuk ndalet, Modric në “radarin” e Inter Miami

totenham-tottenham

Këto janë 11-shet startuese të derbit londinez mes Arsenal dhe Tottenham

coman-bajern-psg-

VIDEO/ PSZH fiton me “poker” ndaj Marsejës, pa Kilian Mbape-n

broja

Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Atletico-Madrid

Atletico fiton derbin e Madridit

adnan-januzaj

Januzaj nga La Liga sërish rikthehet te Premier Liga

vinicius

Realit i rikthehet ylli brazilian, Vinícius gati për derbin e Madridit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Allegri shpërthen pas humbjes: Titulli? Nëse jemi në top katër është sukses

barcelona kampion

Përmbysja e çmendur e Barcelonës ndaj Selta Vigos

INFO

NA NDIQ