“Në Beograd kemi një diktator, një bir të Millosheviqit” – Kërstiq për Vuçiq

INA
INA

16/11/2023

Gazetari serb, Branislav Kërstiq, ka folur për presidentin serb Aleksandar Vuçiq, të cilin e ka quajtur diktator, bir të Millosheviqit.

“Shumica e qytetarëve të zakonshëm të veriut akuzojnë Beogradin për situatën në veri”, ka thënë Kërstiq.

Ai tutje tha që gjatë qeverisjes së Trumpit ballkani nuk ka qenë në fokus. “Zonja Merkel ka qenë lojtarja kryesore, ajo e ka mbështetur Kurtin”, tha Kërstiq.

Kërstiq tha tutje që fokusi i amerikanëve është që ta bëjnë definimin e shtetit të Kosovës dhe Serbisë sepse edhe Serbia nuk i ka të definuara kufijtë e saj.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic-dacic

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

presheva-1

I specializuar në Akademinë e Kriminalistikës, Sinani shkruan për të riun nga Presheva që po diskriminohet në Serbi

vucic

Fushata zgjedhore në Serbi: Pak flitet për BE-në dhe shumë për Kosovën

vucic

Gjermania paralajmëron Vuçiç për Rusinë: S’mund të ulesh në dy karrige njëkohësisht

policia-bullgar

MPB-ja Bullgare : Nuk kemi të dhëna se Palevski ndodhet në Bullgari

spajiq

Mali i Zi: Fillon regjistrimi i shumëpërfolur i popullsisë

Christopher Hill Kristofer

Ambasadori Hill: E di Serbia mirë cili është detyrimi i saj

Hitler

Shkatërroni Jugosllavinë sa më shpejt, çka shkruhet në Direktivën e Hitlerit të bleu Serbia

presheva

Serbia paralajmëron hapjen e një shtabi policor në Preshevë

INFO

NA NDIQ