Në Beograd vritet vëllau i ministrit të Bosnjë dhe Hercegovinës (FOTO)

Picture of INA
INA

27/05/2024

Vëllai i Vojin Mijatoviqit, nënkryetar i Qeverisë së Federatës së Bosnjë-Hercegovinës dhe ministër federal, është vrarë të dielën në Beograd.

Lajmi është raportuar nga portali “Dnevni avaz”, duke iu referuar burimeve.

Sipas informacioneve të tyre, ai ka tentuar ta mbrojë djalin e tij të mitur nga një grup huliganësh, të cilët, sipas raportimeve, më pas kanë sulmuar vëllain e Mijatoviqit dhe e kanë therur me thikë, transmeton Klankosova.tv.

Një version tjetër i historisë është se vëllai i Mijatoviqit u përpoq të mbronte një fëmijë të lagjes nga huliganët.

Hetimi është në vazhdim dhe ministri Mijatoviq është nisur për në Beograd.

TË FUNDIT
23 orë
Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)
23 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
3 ditë
Hill: Njohja e Kosovës s’do të jetë kusht për hyrjen e Serbisë në BE
3 ditë
Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s
4 ditë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet

ME TE LEXUARA

23 orë
Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)
23 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027

LEXO MË SHUMË

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

roaming-800x445

Zero roaming me BE-në deri më 2027

Christopher Hill Kristofer

Hill: Njohja e Kosovës s’do të jetë kusht për hyrjen e Serbisë në BE

milo gjukanoviq gjukanovic

Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s

moti nxehti temperatura-termometri

Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet

siljanovska-zelenski-2-780x439-1

Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës

wesley clarck vesli klark

Clark: Do të ishte tradhti ndaj Amerikës nëse dhëndri i Trump ndërton memorial në Serbi

parlamenti evropian zgjedhjet be

Evropa sot voton, kush do e marr timonin

vucic dodik

“Kuvendi gjithëserb” në Beograd! Analiza e REL: Nga lutjet për Serbinë dhe Republikën Sërpska, tek folklori! Si u konceptua

INFO

NA NDIQ